تبلیغات
دانشگاه آزاد واحد فومن
Why does a?

Music

‍Chat Box

Powered by ShoutJax

آمار بازدید

درباره ماWeb Master : Aref AriX

آخرین مطالب

:: موزیک ویدیو بدو دیره از بروبکس - ( پنجشنبه 22 دی 1390 )
:: عشق ممنوع از بابك غریبی و علیرضا روزگار - ( پنجشنبه 22 دی 1390 )
:: بجنگ مثلِ از هیچكس - ( پنجشنبه 22 دی 1390 )
:: تصمیم از علی لهراسبی - ( پنجشنبه 22 دی 1390 )
:: گلهای باغچه از 0111 - ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
:: بی تو از امین رستمی - ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
:: Crazy In Love از ولی - ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
:: مدارا از شهرام شکوهی - ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
:: حیزان از مهران مدیری - ( جمعه 20 آبان 1390 )
:: شماره چهار از هنرجویان آکادمی موسیقی گوگوش - ( جمعه 20 آبان 1390 )
:: Welcome To Fuman University Blog - ( پنجشنبه 19 آبان 1390 )
:: زیر همكف از امیر تتلو - ( پنجشنبه 19 آبان 1390 )
:: آدم برفـی از مازیار فلاحی - ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
:: بوسه های تیغ از مازیار فلاحی - ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
:: عشق آخر از باراد - ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
Aref AriX
چهارشنبه 11 آبان 1390 - 02:02 ق.ظ


پیام دکتر جاسبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 

91 - 90 دانشگاه ها


فرارسیدن بهار علم و دانش و معرفت و سال تحصیلی جدید را که توام با نشاط، امید، بالندگی و تلاش جامعه دانشگاهی کشور است به تمام دانشجویان عزیز، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم دانشگاه آزاد اسلامی و دانش پژوهان و اصحاب علم و معرفت و اندیشه صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.

دانشگاه ها به عنوان مهم ترین مراکز تولید علم و دانش و معرفت و کانون امید، پیشرفت و تعالی جامعه، وظیفه تولید علم، معرفت، آگاهی و عقلانیت و افزایش سطح بهره وری، تعالی و رفاه اجتماعی را برعهده دارند.

نبض پیشرفت و تعالی جامعه به دست اساتید مبرز و دانشجویان آگاه و سخت كوشی رقم می‌خورد كه با پشتكار و جدیت، زمینه عزت و ترقی كشور را فراهم می‌سازند و این مهم زمانی امكان‌پذیر است كه دانشجویان عزیز با بهره‌گیری از خلاقیت، نو‌آوری و استعداد خود و تعامل، همراهی و سعه‌ صدر مسوولان و استفاده از رهنمودهای اساتید دلسوز، توانایی‌ها و امكانات در مسیر ارتقای منزلت دانشجو، كیان دانشگاه‌ و اعتلای علمی، آموزشی و پژوهشی حرکت کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی که یکی از دستاوردهای بزرگ فرهنگی، آموزشی انقلاب اسلامی به شمار می آید با اعتقاد به وفاق، همدلی و هم اندیشی عمومی برای دستیابی هرچه بیشتر به توسعه علمی، آموزشی و اعتلای فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی ، تمام ظرفیت های خود را در جهت دستیابی به دانشگاهی تمدن ساز، پویا و بالنده بکار بسته است.

دانشگاه آزاد اسلامی كه در مرحله نوینی از حیات تاریخی و اجتماعی انقلاب اسلامی مان و در اردیبهشت ماه سال 1361 با حمایت ماندگار و موثر حضرت امام(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پای به عرصه فعالیت نهاد، هم اکنون به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی جهان نقش برجسته ای در فعالیت‌های علمی، پژوهشی و بین‌المللی، رشد و توسعه علمی كشور داشته و حضور درخشان اساتید فرهیخته و دانشجویان خلاق و مبتكر در همایش‌ها و سمینار‌های علمی و رقابت های بین‌المللی موجب ارتقای بنیه و توان علمی كشور شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه سی امین سالگرد فعالیت خود، هم اكنون دارای بیش از 20 میلیون متر مربع فضای آموزشی و رفاهی، 4 میلیون فارغ‌التحصیل، یك میلیون و 700 هزار دانشجو، 33 هزار نفر پرسنل، بیش از 30 هزار عضو هیات علمی، 400 واحد دانشگاهی و مركز آموزشی، 10 مجتمع بیمارستانی، 114 آموزشكده، 600 مدرسه سما با 60 هزار دانش آموز و 50 مركز رشد تحقیقاتی می‌باشد و امروزه یكی از مهم‌ترین افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی، نقش موثر و چشمگیر در عرصه فعالیت‌های علمی، فرهنگی، آموزشی وپژوهشی است و این دانشگاه، ارتقای كیفیت آموزشی، پژوهش محوری و استفاده مجدانه از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران را مجدانه پیگیری می نماید. دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ اهمیت نوآوری، خلاقیت، پویایی و نشاط در فعالیت های فرهنگی، با رویکرد پژوهش محوری برای فرهنگ سازی و اعتلای فرهنگی به توفیقات مستمری، نظیر کسب4 رتبه برتر در امر اقامه نمـاز طی سالهای اخیـر و درخشش چشمگیر در فعالیت های قرآن و عترت، جشنواره های ملی و نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، پژوهشهای فرهنگی و ... دست یافته و اهتمام ویژه ای در امر ساخت مساجد در واحدهای دانشگاهی داشته است.

دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تولید مقالات ریاضی کاربردی در جهان رتبه نخست را کسب کرده و در عرصه تولید مقالات ISI شیمی در منطقه خاورمیانه به رتبه اول دست یافته است، رشد چشمگیر مقالات ISI ، کسب رتبه نخست مجله Ijest در خاورمیانه و کسب مستمر عناوین برتر مسابقات جهانی روبوکاپ و رقابت های معتبر علمی و پژوهشی بین المللی بیانگر روندرو به رشد شاخص های علمی و پژوهشی این دانشگاه است. تدوین سند راهبردی برای توسعه پژوهش با شاخص های تعریف شده تا افق 1404، کسب مقام های برتر در مسابقات ملی و بین المللی روباتیک و مسابقات بتن و عرصه های علمی، آموزشی، پژوهشی، ورزشی و المپیـادهای مختلف و مسابقـات جهانی اختراعات و اکتشافات و نوآوری و کسب مستمر عناوین برتر در رقابت های جهانی روبوکاپ، کسب رتبه های مستمر نخست کشور در آزمون جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی و کسب بیش از 1300 عنوان و مدال در مسابقات ورزشی بین المللی توسط دانشجویان عزیز از دیگر موفقیت های این دانشگاه است.

دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه‌گذاری در زمینه تولید علم، جنبش نرم افزاری، تشکیل كرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره، ایجاد مركز مطالعات بین رشته‌ای، راه‌اندازی سیستم های جامع اطلاع‌رسانی و ایجاد مركز فناوری‌های پیشرفته و توسعه انرژی های نو با هدف تبدیل ایده ها و خلاقیت در صنعت و کاربردی شدن دانش در جهت رشد و توسعه رشته‌های نانوتكنولوژی، بیوتكنولوژی،IT، ICT، روبوكاپ، جوش هسته‌ای، تولید آب شیرین وتوسعه علوم نوین را در دستوركار خود قرار داده است و در این زمینه به پیشرفت‌های چشمگیری نیز نائل شده است.

توسعه و تجهیز مجموعه های ورزشی، کتابخانه های مدرن، خوابگاههای مناسب و ایجاد شبکه های استانی واحدهای علوم و تحقیقات در تمام استانها و تشکیل جلسات هیات های امنای استانی که تاکنون 3 بار برگزار شده است از دیگر اقدامات اخیر دانشگاه آزاد اسلامی است.                                    
فعالیت چشمگیر بیش از 1900 انجمن علمی، ادبی و هنری مصوب با عضویت بیش از 150 هزار دانشجو و استاد، گسترش فعالیت‌های باشگاه پژوهشگران جوان با حدود ده هزار عضو نقش موثری در شکوفایی استعدادهای دانشجویان و توسعه طرح های پژوهشی و اختراعات داشته است و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت و پرورش نیروهای انسانی متخصص و مجرب و ارتقای علمی ، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی کشور، بی نظیر است.

امیدوارم دانشجویان عزیز به ویژه دانشجویان جدید، با همت راسخ و عزم جزم، نشاط و امید، نهایت اغتنام را از فرصت ارزشمند دوره تحصیلی خود بنمایند تا انشاء الله در سایـه سار تلاش و كوشش همـه دانشگاهیان، اساتید مبرز، دانش پژوهان و آینده‌سازان میهن اسلامی‌مان شاهد ایرانی آباد و سـربلند باشیم. از درگاه خداوندمنـان بـرای همگان بهروزی، سلامتی و سعادت مسألت می‌نمایم.

نویسنده:
ادره پژوهش


.:: صفحات سایت ::.

طالع بینی

نظرسنجی
 

Theme Design By ParsTools.Com